browser icon
Folositi o versiune insecura a web browser. Va rog sa va updatati browserul.
Folosind o versiune veche a browserului va puntei in pericol computerul. Pentru o experienta mai sigura, mai rapida va rog sa va updatati browserul sau sa incercati un nou browser astazi.

Ajutor umanitar

Posted by on februarie 15, 2015

Ajutor umanitar pentru copiii bolnavi de tuberculoză din Rep. Moldova

Parohia ortodoxă română din Bolzano a organizat un nou proiect umanitar, având drept îndemn cuvintele Mântuitorului care a spus “ Lăsați copiii să vină la Mine “. În acest sens am organizat o colectă umanitară formată din alimente neperisabile ṣi obiecte de îmbracaminte destinată celor 160 de copii bolnavi de TUBERCULOZǍ, cu varste între 4 ṣi 15 ani, internați la CENTRUL FIZIOPNEUMOLOGIC DE REABILITARE din TÂRNOVA raionul DONDUȘENI din Rep. Moldova.
Ajutoarele colectate au depăṣit greutatea de 800 de kg!
Mulțumim credincioṣilor noṣtri ortodocṣi din Bolzano ṣi Alto Adige care au contribuit la această colectă ṣi care au înțeles că aceste ajutoare înseamnă pe de o parte alinarea suferințelor copiilor care sunt pe patul spitalului, iar pe de altă parte este o marturisire vie a credinței noastre stramoṣesti aici, departe de țară, pe meleaguri străine.
Domnul să vă răsplătească însutit!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>