browser icon
Folositi o versiune insecura a web browser. Va rog sa va updatati browserul.
Folosind o versiune veche a browserului va puntei in pericol computerul. Pentru o experienta mai sigura, mai rapida va rog sa va updatati browserul sau sa incercati un nou browser astazi.

Colinde Stefan Hrusca

Posted by on decembrie 10, 2014

Colinde românești interpretate de Ștefan Hruscǎ la Bolzano

Ziua Națională a României a însemnat pentru românii din Bolzano ṣi zonele învecinate un moment imens de bucurie: cunoscutul artist Ștefan Hruscǎ a venit să ne colinde, dar ṣi să ne reaminteasca renumitele cântece care l-au lansat cu mulți ani în urmă, la Cenaclul “ Flacăra”, condus la vremea respectivă de poetul Adrian Păunescu.

Din partea parohiei noastre au fost prezente pe scena două tinere talente: surorile Grama Andrea ṣi Grama Daiana care au interpretat impecabil mai multe cântece populare românești ṣi care s-au bucurat de un real succes in fața publicului.

Mulțumim Consulatului român din Trento pentru organizarea acestui eveniment ṣi autorităților care au fost prezente, Consulul Maurizio Passerotti din Trento si Viceconsulul George Miloṣan de la Milano ṣi, nu în ultimul rând, mulțumim celor peste 600 de români prezenți la acest spectacol.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>