browser icon
Folositi o versiune insecura a web browser. Va rog sa va updatati browserul.
Folosind o versiune veche a browserului va puntei in pericol computerul. Pentru o experienta mai sigura, mai rapida va rog sa va updatati browserul sau sa incercati un nou browser astazi.

Ziua pacii 2015

Posted by on ianuarie 11, 2015

“ ZIUA MONDIALǍ A PǍCII“ la BOLZANO

Prima zi din anului 2015 a însemnat pentru oraṣul BOLZANO o inițiativă care a avut drept scop promovarea păcii între toate popoarele care trăiesc în zonă. În acest sens la catedrala din oraṣ au fost prezenți reprezentanții tuturor religiilor din ALTO ADIGE ṣi anume ortodoxă, catolică, protestantă, budistă, hinduistă ṣi musulmană.
În afara meditației duhovniceṣti prezentată de fiecare reprezentant religios, din partea comunității noastre am oferit ṣi un program format din cantările religioase care formează tezaurul nostru ortodox spre marea bucurie a tuturor celor prezenți.

Mulțumim Domnului pentru toate!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>